تستوسترون پروپیونات

تستوسترون پروپیونات

یکی دیگر از استرهای تستوسترون می باشد که اثر خود را سریع تر اعمال می کند و ظرف مدت چند روز از بدن دفع می شود. مصرف این استروئید با درد زیادی همراه است به همین دلیل نسبت به سایر استرها کمتر مصرف می شود. تستوسترون پروپیونات میزان استروژن و دی هیدروتستوسترون (DHT) را بسیار بالا می برد. بنابراین باید به عوارض جانبی آن توجه ویژه ای کرد. آقایانی که مستعد ابتلا به عارضه ریزش موی سر هستند از مصرف پروپیونات خودداری کنند زیرا ریزش مو را بسیار تشدید می کند.
عده ای بر این عقیده اند که این استر ملایم تر از سایر استرهای تستوسترون است و برخی دیگر نیز بر این باورند که میزان جذب آب و تجمع چربی توسط این استر از سایر استرهای تستوسترون کمتر است اما در حقیقت چنین ادعاهایی کاملاً بی پایه و اساس است و همچون سایر استروئیدها عوارض جانبی خود را دارد و ورزشکاران باید از مصرف چنین داروهایی خودداری کنند و سلامتی خود را به دست برخی افراد سودجو به خطر نیندازند. حداقل زیر نظر پزشک و متخصص غدد به مصرف این داروها بپردازند تا عوارض جانبی را به حداقل برسانند.
طول دوره درمان در هر دو جنس نباید بیشتر از ۸ هفته تجاوز کند در غیر این صورت با عوارض جانبی شدیدی همچون آکنه و ژینکوماستی (افتادگی و تجمع چربی در سینه مردان)، ریزش موی سر و رشد موهای زائد در شانه ها و پرخاشگری رو به رو شوند.
نوشتهٔ پیشین
تستوسترون سیپیونات
نوشتهٔ بعدی
تستوسترون سوسپانسیون

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up