دکادورابولین

دکادورابولین

دکادورابولین یا همان ناندرولون دکانوت یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین استروئیدهای موجود در بازار است. ترکیب شیمیایی خاص دکادورابولین باعث شده تا مدت طولانی اثر آن پایدار بماند.
طوری که پس از تزریق ۲ تا ۴ هفته  اثر آن در بدن باقی می ماند.
ساختمان شیمیایی ناندرولون به تستوسترون شباهت زیادی دارد اما ناندرولون فاقد اتم کربن در موقعیت ۱۹ خود است که همین تفاوت باعث شده تا خواص آندروژنی این استروئید ضعیف تر از تستوسترون باشد. از سوی دیگر میزان تمایل ناندرولون برای تبدیل شدن به استروژن، ۲۰ درصد تستوسترون است.
در نتیجه، عوارض جانبی حاصل از مصرف دکادورابولین به مراتب کمتر از تستوسترون است. پس مصرف آنتی استروژن برای کاهش عوارض جانبی ناندرولون سودمند ولی ضروری نیست.
مصرف دکادورابولین سبب رشد سریع عضلات نمی شود. هر چند سبب تقویت عضلات و افزایش حجم در درازمدت می شود.
مدت مصرف دکا می تواند تا ۱۴ هفته ادامه یابد اما مدت معقول آن بین ۸ تا ۱۲ هفته می باشد.
با توجه به این که مصرف دکادورابولین در میان خانم ها نیز بسیار شایع تر از سایر استروئیدها است، در صورتی که دوز مصرف آنها از ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در هفته تجاوز کند مشکلات بیشتری ایجاد خواهد کرد.
اکثر بدنسازان دکادورابولین را با استروئیدهایی که خواص آنابولیک بیشتری دارند مصرف می کنند که سبب افزایش چشمگیر حجم عضلانی و وزن بدن می شود که به طور یقین عوارض جانبی آن بیشتر خواهد بود.
ورزشکاران عزیز از مصرف استروئید خودداری کنید و جایگزینی مناسب به طور مثال از پاراهورمون ها استفاده نمایید.
حداقل به توصیه های مربوط به آنتی استروژن ها و محرک ها عمل کنید و قسمتی از هزینه خود را قبل از خرید استروئید برای خرید آنها اتخاذ نمایید.

 

عوارض جانبی:
دکادورابولین جزء استروئیدهای کم عوارض محسوب می شود با این حال در اثر مصرف طولانی مدت آن خواص آندروژنی خود را نشان می دهد. بهتر است در انتهای دوره درمان از ضد استروژن مثل نولوادکس یا کلومید بهره گرفته و برای چند هفته مصرف نمایید و در پایان دوره درمان (مصرف استروئید) از محرک های استروئیدی مثل HCG برای بازگشتن به هموستاز اولیه هورمونی استفاده نمایید.
دکادورابولین جزء استروئیدهایی است که برای مدت طولانی در خون به صورت فعال باقی می ماند. به همین دلیل ورزشکارانی که در سطح قهرمانی به رقابت می پردازند به دلیل مثبت بودن تست دوپینگ دکا تا ۱۸ ماه نمی توانند از آن استفاده نمایند.

 

نوشتهٔ پیشین
امنادرن
نوشتهٔ بعدی
لورابولین (ناندرولون لارات)

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up