سوستانون

سوستانون

سوستانون یک ترکیب تستوسترونی تزریقی است که دارای ۴ استر متفاوت تستوسترون می باشد. در بازار سوستانون در دوز ۱۰۰ و ۲۵۰ میلی گرمی وجود دارد که البته دوز ۲۵۰ میلی گرمی آن به وفور یافت می شود.
ترکیبات سوستانون
سوستانون ۱۰۰ میلی گرمی:
۲۰ میلی گرم تستوسترون پروپیون
۴۰ میلی گرم تستوسترون فیل پروپیونات
۴۰ میلی گرم تستوسترون ایزوکاپروت
سوستانون ۲۵۰ میلی گرمی:
۳۰ میلی گرم تستوسترون پروپیونات
۶۰ میلی گرم تستوسترون فیل پروپیونات
۶۰ میلی گرم تستوسترون ایزوکاپروت
۱۰۰ میلی گرم تستوسترون دکانوت
ترکیبات به کار رفته در سوستانون باعث شده تا از زمان مصرف به سرعت سطوح تستوسترون بالا برود (به خاطر وجود استر پروپیونات) و نیز سطوح تستوسترون خون به مدت طولانی (۲ تا ۳ هفته) در حد بالایی باقی بماند. دو استر پروپیونات و فیل پروپیونات به سرعت در بدن آزاد شده و تاثیر خود را می گذارند و ظرف ۳ روز اول مصرف وارد گردش خون می گردند. دو استر دیگر یعنی دکانوت و ایزوکاپروت کندتر وارد گردش خون می شود و به همین دلیل تا ۳ هفته تستوسترون خون را در حد بالایی نگه می دارد.
سوستانون یک آنابولیک قوی محسوب می شود و به طور مثال در افرادی که دچار سوختگی شدید شده اند برای بازسازی سریع تر و بهتر بافت های بدن به ویژه بافت عضلانی از این استروئید جهت افزایش سنتز پروتئین استفاده می شود.
عوارض جانبی:
با توجه به این که سوستانون یک آندروژن قوی محسوب می شود می تواند سبب بروز عوارض جانبی زیادی شود بنابراین باید از مصرف آن جداً صرف نظر کنید. در اثر مصرف این استروئید عوارضی مانند چرب شدن پوست، آکنه، رشد موی زائد، ریزش موی سر و صورت و ژینکوماستی (افتادگی سینه) نمایان می شود. البته بروز این عوارض در افراد متفاوت است و حتی ممکن است در اثر مصرف کوتاه مدت عوارض ظاهری آن نمایان شود. اما بدون شک تمامی این استروئیدها هموستاز هورمونی بدن را بر هم می زند و در آینده عوارض خود را نشان خواهد داد. حتماً باید افرادی که جهت درمان از این استروئید استفاده می کنند از داروهای آنتی استروژن مثل تاموکسیفن سیترات (نولوادکس) یا پروویرون برای مهار استروژن مازاد در بدن و نیز با مصرف گونادوتروپین (HCG) فعالیت بیضه ها را به حالت طبیعی بازگردانند تا از آتروفی آن جلوگیری شود.
افراد جهت درمان از دوز ۲۵۰ میلی گرم تا حتی ۱۰۰۰ میلی گرم نیز در هفته استفاده می کنند. بدنسازان نیز به طور خودسرانه از این دوزها تقلید می کنند و حتی برخی افراد جسور دوز مصرفی را به بالای ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته می برند که چیزی جزء عوارض وحشتناک همچون ناتوانی جنسی، آکنه، جوش های چرکی، پرخاشگری و عدم تعادل روانی عاید آنها نخواهد شد.
افراد مبتدی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند (زیر ۲ سال سابقه) به هیچ وجه به مصرف استروئیدها نپردازند و تا می توانند اطلاعات خود را در مورد استروئیدهای آنابولیک افزایش دهند تا فریب افراد سودجو را نخورند و هم سلامتی خود را به خطر نیندازند و هم هزینه های بالایی را صرف خرید این داروها نکنند. زیرا می توانند با مصرف مکمل های مجاز و بی عوارض هم سلامتی خود را حفظ کنند و هم به تناسب اندام ایده آل خود دست یابند.
نوشتهٔ پیشین
تستوسترون سوسپانسیون
نوشتهٔ بعدی
امنادرن

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up