سیستم بدنسازی

سیستم تمرینی تکرارهای کمکی

استفاده از تکنیک تکرارهای کمکی به شما اجازه می دهد تا پس از رسیدن به ناتوانی، چند تکرار دیگر را هم با کمک یار تمرینی اجرا کنید. با این کار عضلات تان را از محدوده آسایش خارج کرده و مجبور به رشد می کنید.
در این روش، پس از اینکه در یک ست به ناتوانی رسیدید، یار تمرینی به شما کمک می کند تا دو سه تکرار اضافی را هم اجرا کنید. اجرای تکرارهای کمکی در آخرین ست از یک حرکت، تمام آن چیزی است که برای ایجاد جهشی چشمگیر در رشد عضلانی به آن نیاز دارید. پژوهشگران ادعا می کنند که دلیل اثرگذاری مطلوب تکرارهای کمکی در بهبود رشد عضلات را پیدا کرده اند.
در پژوهشی بر روی ۱۶ مرد ورزشکار مشخص شد که میزان افزایش هورمون رشد پس از تمرین با تکرارهای کمکی تقریباً سه برابر بیشتر از یک جلسه تمرین عادی است (آتیاینن و همکاران). هورمون رشد یک هورمون آنابولیک بسیار مهم است که به اعتقاد رایج، نقش مهمی در تحریک فرآیندهای منجر به رشد دارد.
همچنین آتیاینن و همکاران در مورد ریکاوری پس از تمرین با تکرارهای کمکی نیز تحقیق نموده و متوجه شدند که عضلات تمرین کرده آزمودنی ها حتی تا سه روز پس از جلسه تمرین با تکرارهای کمکی هنوز به طور کامل ریکاوری نشده بودند؛ بنابراین، در مواقعی که از تکرارهای کمکی استفاده می کنید، باید چهار تا هفت روز استراحت را بین دو جلسه تمرین هر عضله در نظر بگیرید. در ضمن مدت زمان استفاده از تکنیک تکرارهای کمکی برای هر گروه عضلانی نباید از چهار هفته بیشتر شود.

 

 

 

مطالب این مقاله از “کتاب الکترونیکی طراحی تمرین بدنسازی است برای تهیه کتاب کامل لطفا بر عکس زیر کلیک کنید:

کتاب طراحی تمرین بدنسازی

نوشتهٔ پیشین
سیستم تمرینی ۲۱ تکراری
نوشتهٔ بعدی
حفظ قدرت و استقامت

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up