اکساندرلون

آناوار (اکساندرلون)

آناوار یک استروئید خوراکی با فعالیت آندروژنی پایین، عوارض جانبی کم و از مشتقات دی هیدروتستوسترون می باشد. آناوار جزء استروئیدهای ضعیف می باشد که حجم حاصل از مصرف آن  چشمگیر نیست. اما حجم حاصل آن از کیفیت خوبی برخوردار است و با تجمع آب زیاد همراه نیست.
اکساندرلون یک آنابولیک با عوارض جانبی فوق العاده کم می باشد که در کودکان و خانم ها بیشتر تجویز می شود. باید توجه داشته باشیم که اکساندرلون چون آروماتیزه نمی شود، استروژن تولیدی آن بسیار پایین است. استروژن در کودکان سبب بلوغ سریع تر و توقف رشد آنها می شود، به همین دلیل از اکساندرلون استفاده می شود (چون استروژن کمتری تولید می کند).
اکساندرلون یک استروئید مناسب برای خانم ها محسوب می شود. در صورت مصرف دوز پایین این استروئید، اصلاً نگران بروز صفات مردانه در خود نباشید، چون خواص آندروژنی پایینی دارد. این استروئید به بیماران مبتلا به چربی خون برای درمان اختلالات ناشی از کلسترول یا تری گلیسرید بالا نیز تجویز می شود. البته اخیراً گفته می شود که اکساندرلون تعادل HDL و LDL را برهم می زند.
عوارض جانبی:
امروزه شواهد مختلف به این موضوع اشاره دارند که استروئیدهای آنابولیکی/اندروژنی تغییرات ناخواسته و نامطلوب زیادی روی تعادل چربی ایجاد می کنند و سبب اختلالاتی در متابولیسم چربی ها می شوند. با توجه به پایین بودن فعالیت آندروژنی آناوار، خواص استروژنی کم، در دوره درمان نیازی به مصرف آنتی استروژن ها نمی باشد. اگر آناوار با دوز پایین مصرف شود بدن به راحتی می تواند آن را تحمل کند. در صورت مصرف دوز بالای این استروئید مسلماً تولید طبیعی تستوسترون توسط بیضه ها دچار اختلال می شود و عوارض آن نیز همانند سایر استروئیدهای آنابولیکی/آندروژنی زیاد می شود و باید از محرک های افزایش تستوسترون مثل HCG و آنتی استروژن هایی مثل پروویرون استفاده نمود.
نوشتهٔ پیشین
سیتومل (لیوتیرونین سدیم) چیست؟
نوشتهٔ بعدی
تستوسترون سیپیونات

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up