کره بادام زمینی

برای بدنسازی چقدر کره بادام زمینی بخوریم؟

کره بادام زمینی یک غذای اصلی در رژیم غذایی بسیاری از بدنسازان است. اگرچه این ماده مغذی مملو از چربی ها و پروتئین های سالم است، اما کالری زیادی نیز دارد. مقدار کره بادام زمینی که باید بخورید به عوامل مختلفی مانند اهداف و سطح فعلی عملکرد شما بستگی دارد.

فواید کره بادام زمینی

برای سالم ماندن و تمرین در سطح بالا، بدنسازان به رژیم غذایی غنی از مواد مغذی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند. کره بادام زمینی سرشار از آنتی اکسیدان است که به محافظت در برابر آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد در خون کمک می کند. همچنین حاوی مقدار زیادی چربی غیراشباع یگانه است که با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است.
بدنسازان باید به ازای هر ۱گرم وزن بدن حدود ۱ گرم چربی بخورند که حدود یک سوم آن باید چربی غیراشباع یگانه باشد. کره بادام زمینی حاوی حدود ۳۵ گرم چربی غیراشباع یگانه در هر ۱۰۰ گرم است، بنابراین دو قاشق غذاخوری پر برای بدنسازان ۹۰ کیلویی، مقدار چربی تک غیراشباع روزانه اش را تامین می کند.

پروتئین موجود در کره بادام زمینی

پروتئین برای بدنسازان بسیار مهم است زیرا به ساخت و ترمیم تارهای عضلانی کمک می کند و در حمل مواد مغذی در بدن نقش دارد. توصیه کلی برای کسانی که به دنبال عضله سازی هستند، مصرف ۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو از وزن بدن است، اگرچه بسیاری از بدنسازان تا ۳ گرم در هر کیلو از وزن بدن خود مصرف می کنند.
کره بادام زمینی حاوی حدود ۲۲ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم است که فقط کمی کمتر از پروتئین گوشت مرغ یا گاو است. با این حال، از آنجایی که کره بادام زمینی کالری متراکم است، نباید از آن به عنوان منبع اصلی پروتئین خود استفاده کنید و در عوض سعی کنید از انواع پروتئین ها و چربی های سالم استفاده کنید. یک تا دو قاشق غذاخوری اضافه شده به یک وعده غذایی به افزایش مصرف پروتئین شما بدون افزودن کالری زیاد کمک می کند.

مراقب کالری کره بادام زمینی باشید

اگرچه کره بادام زمینی فواید زیادی دارد، اما کالری زیادی نیز دارد. بسته به نام تجاری، ممکن است بیش از ۶۰۰ کالری در هر ۱۰۰ گرم داشته باشد و یک قاشق غذاخوری  می تواند بیش از ۲۵۰ کالری داشته باشد. اما اگر در فصل خارج از فصل هستید و در تلاش برای افزایش وزن هستید، این ممکن است مفید باشد زیرا به مقدار زیادی غذاهای آسان و پر کالری نیاز دارید.
افزودن یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی به هر وعده غذایی یا ترکیب آن با یک شیک پروتئینی می تواند به زمانی که در تلاش برای عضله سازی هستید کمک کند. اما اگر برای یک مسابقه رژیم می گیرید، ممکن است کالری شما تا حدودی محدود شود. در این مورد، کره بادام زمینی ممکن است بهترین انتخاب غذایی شما نباشد، بنابراین سعی کنید مصرف خود را به یک قاشق غذاخوری در روز محدود کنید.

چقدر باید  کره بادام زمینی بخورید؟

اگر کره بادام زمینی را دوست ندارید و از منابع دیگر مانند گوشت بدون چربی، ماهی، لبنیات و آجیل درختی، مقدار زیادی چربی و پروتئین دریافت می کنید، اصلا نیازی به خوردن آن ندارید. اما اگر از آن لذت می برید و رژیم غذایی شما می تواند کالری اضافی را در خود جای دهد، یک غذای عالی برای اضافه کردن است.
نوشتهٔ پیشین
کینزیوتیپ چیست و چگونه کار می کند؟
نوشتهٔ بعدی
پست های بازیکنان بسکتبال و وظایف آنها

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up