بولدنون

صفر تا صد بولدنون یا اکویی پویز

اکویی پویز یا همان بولدنون با ایجاد برخی تغییرات در کربن شماره یک و دو تستوسترون به آمده است که برای مصارف دامی تولید و عرضه شد، وجود استر آندسیلنات در ساختمان آن باعث شده است تا تعداد اتم اکویی پویز یکی بیش تر از دکانوات باشد. لذا سقف اثر دارو را طولانی تر می کند به طوری که یک تزریق در سه یا چهار هفته کافی به نظر می رسد. شاخصه اصلی این استروئید و الته اغلب استروئیدها تحریک اریتروپوئیتین (افزایش ساخت گلبول قرمز) و اشتهای مصرف کننده می باشد.
استروئیدهایی که گلبول سازی در بدن را تحریک می کنند، باعث می شوند میزان اکسیژن دریافتی به عضلات زیاد شده و حجم بیشتری از خون به عضلات پمپ شود لذا این قبیل استروئیدها، در اسب های مسابقاتی و سگهای پلیس به وفور استفاده می شود. خواص آنابولیک نسبتا بالای اکویی پویز و خواص متوسط آندروژنیک آن باعث شده است تا جزء داروهای محبوب ورزشکاران دسته بندی شود، علی رغم اینکه این دارو توانایی استروژن زایی را دارد اما این مسئله در دوزهای نرمال یا کم اتفاق نمی افتند. ورزشکارانی که از این استروئید مصرف می کنند به خوبی می دانند
که پاسخگویی اکویی پویز به بدن و دستیابی به حجم عضلانی و قدرت، به آهستگی صورت می پذیرد از این رو برخی مصرف آن را تا بیش تر از ۸ هفته ادامه می دهند. شاید بتوان گفت مهم ترین نکته ای که باعث شده است اکویی پویز به دارویی نسبتا کم عارضه تبدیل شود، خواص آنابولیک آن و قرارگیری این دارو در گروه داروهای بتا هیدروکسیل می باشد، چرا که همان طور که قبلا اشاره شده داروهای با ساختمان الكيلی به شدت برای کبد سمی می باشند، جالب توجه این که ساختمان مولکولی این دارو شباهت بسیاری به دیانابول خوارکی دارد و تنها تفاوت ساختمانی این دو دارو کربن شماره ۱۷ آن ها می باشد که در دیانابول توسط ۱۷- آلفا جایگزین شده اما در اکویی پویز از استر بتا ۱۷ (آندی دوره نات) استفاده شده است که باعث رقم خوردن این تفاوت ها در دو دارو شده است.
عوارض جانبی – کاهش عوارض
با ازدیاد در مصرف دارو می توان علائمی چون افزایش فشار خون و هماتوکریت (غلظت خون)، چرب شدن پوست، ریزش موی سر را تجربه نمود که خانم ها در صورت به کار گیری برخی ملاحظات می توانند بدون نگرانی از بروز عوارضی چون هیروسوتیسم و اختلالات قاعدگی از آن بهره بگیرند که برای جلوگیری از افزایش غلظت خون کمک به افزایش پلاسما از طریق بهره گیری از مایعات بلاخص نوشیدن منظم آب زرشک که برای کبد نیز مفید می باشد توصیه می شود. همچنین برای جلوگیری از افزایش فشار خون و دستیابی به حجم عضلانی با کیفیت کاهش معقول نمک از رژیم غذایی می تواند موثر واقع شود.
توضیحات مصرف
مصرف این دارو در آقایان در هفته بین ۲۰۰ إلى ۴۰۰ میلی گرم و در خانم ها ۵۰ تا ۷۵ میلی گرم می باشد
توضیحات کلی دارو (اکویی لان ۱۰۰)
مواد اصلی تشکیل دهنده
بولدنون آندی دوره نات
دوز موثر مردان
۲۰۰-۴۰۰ در هفته
دوز موثر زنان
۵۰-۷۵ در هفته
نیمه عمر دارو
۱۵ روز
نوشتهٔ پیشین
صفر تا صد دکادورابولین
نوشتهٔ بعدی
کدامیک از عضلات، مستعد کوتاهی و ضعف هستند؟

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up