مهارکننده آروماتاز

مهارکننده های آروماتاز در بدنسازی

اشتیاق تمام نشدنی ورزشکاران و پرورش اندامی ها به عضلات بزرگ تر منجر به تولید مکمل های جدید و ابداعی برای کمک به تمرینات بسیار شدید می شود. تستوسترون هورمونی است که به طور طبیعی بوسیله بدن تولید می شود. مهم ترین اثر آنابولیکی آن افزایش و تحریک بیوسنتز پروتئین است. به طوری که ساخته شدن عضله را تسریع، شکل گیری سلول های قرمز خون را افزایش، فرایند باززایی و احیا را تسریع و سبب تسریع زمان دوره بازگشت به حالت اولیه پس از آسیب یا بیماری می شود، همچنین سوخت و ساز کل بدن را تحریک می کند که نتیجه آن سوختن چربی بدن است.
مطالعات انجام شده بوسیله محققان نشان داد که هورمون تستوسترون در مقادیر بالای فیزیولوژیکی خود، اندازه عضلانی و قدرت را افزایش می دهد. بنابراین، بسیاری از شرکت های مکمل سازی به دنبال راه هایی هستند که با تولید مکمل های مختلف بتوانند سطوح طبیعی تستوسترون بدن را افزایش دهند. در دهه های اخیر، مکمل های زیادی (مانند پروهورمون ها، مشتقات تستوسترون و مهار کننده های آروماتاز جدید) با شعار “تستوسترون عامل قدرت و توده بدون چربی” مانند سیل طغیانگر به بازار سرازیر شده اند. جدیدترین این مکمل ها، مهارکننده های آروماتاز هستند.
اگرچه مهارکننده های آروماتاز خودشان چیز جدیدی نیستند اما آنها در زمینه آمادگی جسمانی مکمل های نسبتاً جدیدی به شمار می روند. آروماتاز آنزیمی است که در تولید استروژن که به عنوان کاتالیزور تبدیل تستوسترون (یک آندروژن) به استرادیول (یک استروژن) عمل می کند، شرکت و دخالت دارد. مهارکننده های آروماتاز در چند سال اخیر در زمینه های ورزش مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال استفاده از آن ها با این تصور و پیش فرض انجام می شود که این مکمل ها تنها برای استفاده کنندگان استروئیدها مفید و سودمند هستند.
استروئیدها به همراه آروماتیز سبب افزایش فوق العاده ی استروژن در بدن می شوند. سطوح بالای استروژن می تواند منجر به مشکلات فیزیولوژیکی مختلفی شود. بنابراین مهارکننده های آروماتاز برای ممانعت از تبدیل تستوسترون و محدود کردن تاثیرات منفی آروماتاز مورد استفاده قرار می گیرند. اخیراً فرضیاتی مطرح شده است که مهارکننده آروماتاز ممکن است یک گزینه و انتخاب سودمند برای افرادی باشند که استروئید مصرف نمی کند.
براساس نتایج پژوهش ها، مهار کننده های آروماتاز می توانند سطوح درون زاد تستوسترون را افزایش دهد. همچنین مهار کننده های آروماتاز می تواند توده بدون چربی را از طریق افزایش سطوح تستوسترون افزایش دهد.
 
 
نوشتهٔ پیشین
تست مکمل های پروتئینی با آب
نوشتهٔ بعدی
مکمل بتا آلانین چیست؟ چه کاربردی دارد؟

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up