مکمل کازئین

مکمل کازئین

کازئین نیز یک پروتئین شیری است که اغلب به عنوان یک پروتئین کند واکنش شناخته می شود. این پروتئین نسبت به پروتئین وی، یک پروتئین کند محسوب می شود زیرا مراحل هضم و جذب طولانی تری دارد. این مساله احتمالاً به این دلیل است که کازئین زمان انتقال و و گذر طولانی تری در معده دارد. اگرچه کازئین سنتز پروتئین را تحریک می کند اما در درجه بسیار پایین تری نسبت به پروتئین وی قرار دارد.
برخلاف پروتئین وی، کازئین به کاهش تجزیه پروتئینی کمک می کند که این وضعیت نشان از ویژگی های آنتی کاتابولیکی کازئین دارد.
با توجه به این یافته ها که پروتئین وی سنتز پروتئین را تحریک می کند و کازئین به کاهش تجزیه عضله کمک می کند، لذا تعدادی از کارخانجات مکمل سازی هر دو پروتئین وی و کازئین را به فرمولاسیون خود اضافه می کنند.
کارایی و اثربخشی ترکیب پروتئین وی و کازئین  در مطالعه اخیر کرک سیک و همکارانش نشان داده شد. در این مطالعه، آزمودنی ها یک برنامه تمرین مقاومتی را به شکل مجزا برای هر بخش بدن (تمرین قسمت های فوقانی بدن در یک روز و قسمت های تحتانی در روز دیگر) به صورت ۴ روز در هفته و برای مدت ۱۰ هفته انجام دادند. آزمودنی ها یکی از سه مکمل زیر را مصرف می کردند: ۱٫ ۴۸ گرم کربوهیدرات؛  ۲٫ ۴۰ گرم پروتئین وی+ ۸ گرم کازئین؛  ۳٫ ۴۰ گرم پروتئین وی+ ۵ گرم گلوتامین + ۳ گرم اسیدهای آمینه شاخه دار (BCAA). پس از گذشت ۱۰ هفته، گروه مکمل سازی شده با ترکیب پروتئین وی و کازئین افزایش بیشتری را در توده عضلانی خالص نشان داد.
نوشتهٔ پیشین
پروتئین های وی
نوشتهٔ بعدی
کافئین و لاغری

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up