آرنولدشو. دارو بدنسازی

پروویرون (مسترولون)

پروویرون آنتی آروماتیزه است که ماده موثر آن امتیل-دی هیدروتستوسترون است. برخی به اشتباه تصور می کنند که پروویرون یک پروهورمون تستوسترون است و تولید تستوسترون را تحریک می کند. در صورتی که پروویرون تنها یک جایگزین آندروژنی خوراکی است و می توان به کمک آن بی میلی جنسی را درمان کرد. امتیل-دی هیدروتستوسترون تبدیل استروئیدها را به استروژن آهسته و حتی جلوگیری می کند. عملکرد پروویرون به آری میدکس شباهت زیادی دارد و مانند آن از افزایش استروژن در بدن جلوگیری می کند. در حالی که نولوادکس که یک آنتی استروژن محسوب می شود، عملکرد کاملاً متفاوتی داشته و فعالیت استروژن را متوقف می کند ( در واقع مانع از پیوند استروژن با گیرنده هایش در برخی بافت ها می شود).
اثر آنتی آروماتیزه پروویرون بسیار موثرتر از اثر آنتی استروژنی است. زیرا مانع از تولید استروژن می شود. آنتی استروژن هایی مثل نولوادکس تنها مانع از اتصال استروژن به گیرنده هایش در برخی بافت ها می شود. اگر مصرف نولوادکس زودتر از موعد مقرر قطع شود، احتمال واکنش و اثر نامطلوب استروژن ها وجود خواهد داشت. زیرا استروژن آزاد موجود در سرم وجود دارد. البته ما در این مقالات واژه آنتی آروماتیزه را همانند آنتی استروژن را در نظر می گیریم.
عوارض جانبی:
عوارض جانبی پروویرون در دوزهای بالا ظاهر می شود. زیرا پروویرون یک آندروژن می باشد و اگر طولانی مدت مصرف شود برخی عوارض آن نمایان می شود. از طرف دیگر می تواند اثر سوئی در بازخورد هورمونی داشته باشد که همانند آری میدکس است.
نوشتهٔ پیشین
دارو انسولین
نوشتهٔ بعدی
تاموکسی فن (نولوادکس)

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up