آیا آب لاغر می کند؟

آیا نوشیدن آب باعث افزایش متابولیسم می شود؟ آیا نوشیدن آب باعث لاغری می شود؟

نوشیدن آب زیاد بعضاً به عنوان یک روش ساده برای تحریک میزان متابولیسم پیشنهاد می شود. این بدان معنی است که مصرف انرژی افزایش می یابد  که در نهایت می تواند منجر به کاهش وزن و چربی شود.
به طور خاص، پیشنهاد می شود که آب بلعیده شده باعث افزایش دمای بدن می شود، که به انرژی نیاز دارد. با این حال ، آیا واقعاً اینگونه است؟
مطالعه ای تأثیر نوشیدن آب تصفیه شده بر متابولیسم در حال استراحت را بررسی کرد (میزان متابولیسم در حالت استراحت). افراد دو آزمایش را انجام دادند که در آن ۵۰۰ میلی لیتر آب مصرف کردند یا نوشیدنی جعلی انجام دادند (لیوان را به دهان می آوردند اما نمی نوشیدند).
نوشیدن آب، میزان متابولیسم استراحت را ۲٫۷  درصد افزایش می دهد، در حالی که شرایط نوشیدن جعلی نیز متابولیسم را ۱٫۵ درصد افزایش می دهد.
این حدود افزایش ۳ درصدی در متابولیسم استراحت تقریبا ناچیز و بسیار کمتر از برخی ادعاهای قبلی است (به عنوان مثال ۳۰ درصد افزایش).
بنابراین ، نوشیدن آب ممکن است تأثیر کمی در متابولیسم در حال استراحت داشته باشد. با این حال ، این اثر احتمالاً خیلی کم است که به طور قابل توجهی بر اهداف کاهش وزن شما تأثیر نمی گذارد.
در نتیجه، نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب میزان متابولیسم استراحت را بیشتر نمی کند.
نوشتهٔ پیشین
انسولین رشد عضلات را افزایش نمی دهد
نوشتهٔ بعدی
چرا عضلات ساق رشد نمی کند؟ آیا ساق ها به تمرین پاسخ ضعیفی می دهند؟

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up