اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی

اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی

علت نقص ضربدری شدن زانو
ضعف عضلات دورکننده و ثبات دهنده ران مثل عضله سرینی میانی
ضربدری شدن زانوها یکی از اختلالات شایع در اسکات است. تمرین اصلاحی برای این اختلال، تمرین عصبی عضلانی واکنشی (RNT) می باشد. می توانید با یک کش مشکل را اصلاح کنید.
با تقویت مشکل حرکتی می توان ترتیب به کارگیری عضلات ثبات دهنده و حرکت دهنده های اصلی در الگوی حرکتی را اصلاح و تغییر دهیم. چگونگی این تمرین را با ارائه ی یک مثال توضیح می دهیم. فردی هنگام اسکات، زانوهایش به سمت داخل متمایل می شود. در این مورد به جای اینکه به فرد بگوییم که این حرکت اشتباه را انجام ندهد، کشی را دور زانو فرد می اندازیم و فشار وارد می کنیم تا زانوی فرد به داخل رود ولی فرد سعی می کند از به خارج رفتن زانو جلوگیری کند.

 

تمرین اصلاحی برای ضربدری شدن زانو

اسکوات اسپلیت با RNT
به منظور بهبود ثبات زانو، باید بدن را در معرض حالت های مختلف تمرینی قرار دهید. یکی دیگر از تمرینات مفید برای بهبود ثبات زانو، اسکات اسپلیت با RNT است.
مرحله ۱: در حالی که پاشنه پای عقب شما از زمین بلند است، حالت لانج (یک پا جلو از دیگری)به خود بگیرید. مجدداً یک باند مقاومتی را در دور پای جلو قرار دهید و از فرد بخواهید تا باند را به سمت داخل بکشد تا زانو فرو ریخته شود.
مرحله ۲: همانطور که اسکات اسپلیت را انجام می دهید، سعی کنید زانوی خود را در یک راستا با پا قرار دهید. مقاومت در برابر باند باید عضلات سرینی را تحریک کند تا در زمان مناسب فعال شوند و زانو را در موقعیت ثابت خوبی نگه دارد.
ست/ تکرارهای پیشنهادی: ۲-۳ ست ۱۵-۲۰ تکراری

اصلاح زانوی ضربدری بدون جراحی

 

 

مطالب این مقاله ازکتاب اصلاح اسکات در بدنسازیاست برای تهیه کتاب کامل لطفا بر عکس زیر کلیک کنید:

کتاب حرکات اصلاحی اسکات در بدنسازی

نوشتهٔ پیشین
اصلاح زانوی پرانتزی
نوشتهٔ بعدی
فرق انگشتان پا رو به جلو و انگشتان پای چرخیده به بیرون در اسکات

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up