بهترین زمان مصرف پروتئین

بهترین زمان مصرف پروتئین چه وقت است؟

قبلاً گفته می شد که حتماً بلافاصله بعد و یا قبل از تمرین باید پروتئین بخورید، اما امروزه می دانیم که این مسئله آنقدرها هم مهم نیست. همه ما می دانیم که هضم و جذب موادغذایی چندساعت طول می کشد. بنابراین اگر روزانه ۳ تا ۶ وعده غذای حاوی پروتئین بخورید، می توانید مطمئن باشید  که تقریباً در طول روز به صورت دائم اسیدهای آمینه در خون شما وجود داشته باشد. یعنی شما تقریباً در تمام طول روز، مواد لازم جهت بازسازی و ساخت عضله را در دسترس خواهید داشت.
بنابراین اگرچه تحقیقات پیشنهاد می کنند که مصرف پروتئین در حوالی تمرین بهتر از عدم مصرف آن است اما تغذیه عادی چند وعده ای باعث می شود که تقریباً همیشه پروتئین برای بازسازی عضلات در دسترس باشد. بنابراین در بیشتر مواقع نیازی نیست که حتماً بلافاصله بعد از تمرین غذای پروتئینی بخورید و یا از مکمل پروتئین استفاده کنید تا بتوانید از تئوری پنجره آنابولیک بهره ببرید (مگر این که به صورت گرسنه تمرین کرده باشید). در واقع اخیراً یک مطالعه فراتحلیل به این نتیجه رسید که اگر مصرف ۲۴ ساعته پروتئین شما کافی باشد، مصرف پروتئین در ۱ ساعت بعد از تمرین در بهترین حالت، تاثیر خیلی ناچیزی بر رشد عضلانی دارد.
پس مصرف کافی روزانه پروتئین خیلی مهم تر از زمان بندی مصرف آن است. اما به هر حال یک اثر کم هم بی ارزش نیست، بنابراین بد نیست برای به حداکثر رساندن رشد عضلات در فاصله ۱ تا ۲ ساعتی قبل و بعد از تمرین مقداری پروتئین بخورید (۰/۴ تا ۰/۵ گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن).
نوشتهٔ پیشین
بهترین زمان مصرف ویتامین C و E در بدنسازی
نوشتهٔ بعدی
بهترین زمان مصرف کربوهیدرات ها چه وقت است؟

مقالات مرتبظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up