باور اشتباه در بدنسازی بانوان

۳ باور غلط در بدنسازی زنان

باور غلط ۱: تمرینات قدرتی باعث می شود زنان بزرگتر و سنگین تر شوند. حقیقت این است که تمرینات قدرتی به کاهش چربی بدن و افزایش توده بدون چربی کمک می کند. این تغییرات ممکن است به افزایش جزئی وزن کلی منجر شود ، زیرا وزن توده بدون چربی بیش از چربی است. با این حال ، تمرینات قدرتی منجر به افزایش قابل توجه قدرت ، عدم تغییر یا کاهش در دور تنه و افزایش بسیار ناچیز در دور اندام فوقانی می شود. فقط زنانی که استعداد ژنتیکی برای حجیم شدن دارند که در تمرینات با حجم بالا و با شدت زیاد شرکت می کنند ، افزایش قابل توجهی در دور اندام مشاهده خواهند کرد.
باور غلط ۲: زنان باید از روش های مختلف تمرینی نسبت به مردان استفاده کنند. ترس استفاده از وزنه های آزاد ، باعث ترغیب زنان به استفاده از دستگاه های بدنسازی و حرکات کنترل شده آهسته می شود.
در حقیقت ، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که زنان در هنگام تمرینات قدرتی بیشتر از مردان آسیب می بینند. آموزش و تکنیک مناسب تمرین برای کاهش خطر آسیب دیدگی برای زنان و مردان ضروری است. همه شرکت کنندگان در تمرینات قدرتی باید برنامه ای را دنبال کنند که به تدریج شدت و بار را افزایش می دهد.
بعلاوه، تمرین اختصاصی که فرد انجام می دهد باید مشابه وشبیه ورزش خود باشد. بهترین راه برای دستیابی به این هدف استفاده از تمرین زنجیره حرکتی بسته است که شامل چندین مفصل و گروه عضلانی و دامنه های حرکتی خاص این ورزش است. به عنوان مثال، پرس سرشانه هالتر (به جای کیک بک پشت بازو)، تمرین بازکردن آرنج برای بهبود توانایی پرتاب وزنه در دوومیدانی است.
باور غلط ۳: زنان باید از تمرینات با شدت بالا یا بار زیاد پرهیز کنند. زنان معمولاً تشویق می شوند که در تمرینات قدرتی خود از مقاومت محدودی مانند دمبل سبک استفاده کنند. چنین بارهای تمرینی سبک غالباً کمتر از میزان لازم برای سازگاری های فیزیولوژیکی است و مسلماً کمتر از مواردی است که معمولاً توسط مردان استفاده می شود.
بیشتر خانم ها قادر به تمرین با حجم و شدت بالاتر از آنچه در گذشته تصور می شد، هستند. در واقع ، زنان باید با شدت کافی تمرین کنند تا بتوانند در استخوان ، عضله ، غضروف ، رباط ها و تاندون ها سازگاری ایجاد کنند. وقتی شدت ورزش محرک ناکافی را فراهم می کند ، مزایای فیزیولوژیک ممکن است کم باشد. برای به دست آوردن حداکثر سود از تمرینات قدرتی، زنان باید گاهاً تمرینات خود را در حداکثر تکرار یا نزدیک به تکرار هر تمرین انجام دهند.
نوشتهٔ پیشین
فواید ورزش با وزنه
نوشتهٔ بعدی
قانون شش ثانیه بارسلونا

مقالات مرتبظ

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up